Hakkımızda

Küçük Adımlar Anaokulu olarak biz, çocukları bu macera dolu yolculuklarında içimizdeki çocuğun kulağı ile duyar, yüreği ile destekleriz.

Büyümek Güzeldir

Bir yetişkine ihtiyaç duyduklarında ise ellerini tutacak bir el bulmak için kafalarını kaldırmaları yeterli olur.

En büyük hedefimiz kendini ifade edebilen, yaratıcı, meraklı, paylaşımcı, toplumda birey olduğunun farkında olan, özgüveni gelişmiş, sorumluluk sahibi bireyler olmalarına katkı sağlamaktır.

2733432-copy
kucuk-adimlar

Küçük Adımlar Bahçeşehir Anaokulu her çocuğu bütünsel olarak tanımaya inanıyor ve sosyal, duygusal ve akademik açıdan kendine güvenen, yeteneklerini açığa çıkarabilen çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz

Misyonumuz

Misyonumuz, mümkün olduğunca çok sayıda çocuğa ve aileye dünya çapında niteliklerle donatılmış yüksek kaliteli erken çocukluk eğitimi sağlamaktır! Bu noktada, inandığımız eğitim felsefesine göre okullarımızın genel prensipleri şöyledir:

  • Gelişim ihtiyaçları ile uyumlu çocuk odaklı yaklaşım
  • Erken çocukluk dönemi güncel akademik araştırmalarının sürekli takip edilerek geliştirildiği araştırmaya dayalı eğitim modeli
  • Oyun ve gerçek yaşam deneyimleriyle birlikte temel becerileri geliştirme
  • Çocukların ileri okul dönemlerinde ihtiyaç duyacakları 21. yüzyıl becerilerine zemin oluşturma

Vizyonumuz

Uluslararası nitelikte bir eğitim sunmak amacıyla çift dilli yürüttüğümüz eğitim anlayışımızla uzman öğretmenler tarafından çocuklar geleceğe hazırlayacak bir zemin oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve yaş özelliklerine göre hazırlanan eğitim programı, sosyal etkinliklere önem veren okul aile ve çocuk üçgeninde dengeyi sağlayan aynı zamanda yaratıcılığını destekleyen eğitim anlayışı içinde geri bildirimlere dayalı, istekler doğrultusunda sürekli gelişim gösteren bir eğitim kurumu olmaktır.

İş Birliği Yaptığımız eğitim programları

mathazone-logo-iki-yeni-1
0-6 yaş grubundaki çocukların öğrenme psikolojisine en uygun şekilde, sağlam matematik temeli kurmamıza rehberlik eden sistematik bir programdır.
kids-nook-masal-akademi
Çocuklara kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek, hikaye anlatıcılığı sanatı ile tanıştırmak ve sevdirmek için hazırlanmış bir programdır.
international presschool
International Preschool Curriculum , okul öncesi çocuklar için altı kıta ve iki yüzün üzerinde noktada İngilizce eğitimi için özel tasarlanan bir müfredattır.
eyp
IEYP çoklu zeka kuramı ışığında geliştirilen ve çocukların tüm gelişim alanlarına yönelik destekleyici eğitim sunan bir programdır.