Okulumuz

Birlikte dünyayı değiştirecek çocuklar yetiştirmek en büyük hayalimizdir!”

kucuk-adimlar-anaokulu-güne-baslama

Güne Başlama

Küçük Adımlar Bahçeşehir Anaokulu Gün 07.45’de çocuklarımızın anne-babaları ile veya servislerle okula gelmeleriyle başlar. Ayrıca 7:45 den itibaren okulumuz tüm öğretmenlerimizle birlikte açıktır. Okulumuzda nöbetçi öğretmen sistemi yoktur. Öğrenci okula geldiği an itibariyle kendi öğretmeniyle güne başlar…

kucuk-adimlar-anaokulu-hakkımızda

Yemek Hizmetleri

Okul öncesi yaş çocuklarının fiziksel gelişiminde en önemli etken dengeli ve doğru beslenmedir. Okulumuzda gün içinde 3 öğün yemek saati düzenlenir. Bunlar sabah kahvaltı, öğle yemeği ve ara kahvaltıdır. Menülerimiz özel diyetisyenimiz tarafından çocuklarımızın günlük kalori ve beslenme ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. Yemek menülerimiz her ay başında verilen aile bültenlerimizle velilerimize bildirilir. Öğrencilerimizin yemek saatleri aynı zamanda sosyalleşme ve bireyselleşme ortamı içinde gerçekleşir ve tüm çocuklarımızı kendi başlarına yemek yemeye teşvik etmeye çalışırız.

Küçük adımların ünlü mutfağından çıkan sabah kahvaltısı 09.30-10.00 arasında, öğle yemekleri de 12.00-13.00 arasında yemekhanede yenir. İkindi kahvaltısı da 15.30-16.00 arasında taze olarak hazırlanmış et suyuna çeşitli sebze çorbaları ve kıtır ekmek olarak servis edilir.

• Okulumuzda süt ve süt ürünleri anlaşmalı olduğumuz sertifikalı çiftlikten gelmektedir. Yogurt ve ekmeklerimiz aşçımız tarafından okulumuzda özenle hazırlanır…
• Anaokulumuzda günümüz 18.00’da sona erer.

kucuk-adimar-anaokulu-okul-veli-iletisim

Okul Veli İletişim

Okul ve veli iletişimi sağlamak için her ay velilerimize özenle hazırladığımız bültenimizi gönderiyoruz. Bültenimiz; okul etkinliklerimizin içeriğini, işlediğimiz konuların bilgisini içerir. Okulumuzda okul veli haberleşmesini sağlamak için akıllı cep telefonlarına indirilen bir uygulama kullanılmaktadır. Bu uygulama ile çocuğunuzun Küçük Adımlardaki gününü takip edebilir, çocuğunuza özel resim ve programlardan haberdar olabilirsiniz.

küçük-adimlar-anaokulu-sağlık

Sağlık Hizmetleri

Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi, nezleli ve ilaç kullanması gereken çocukların okula gönderilmemesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir.
• Bulaşıcı hastalık durumunda diğer velileri olası belirtiler hakkında bilgilendirmek için evlere açıklayıcı bir not gönderilir.
• Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan sizleri hemen haberdar ederiz.
• Eğer çocuğunuz alerjik bünyeli ise nelere alerjisi olduğu okul idaresine bildirilir.
• Herhangi bir müdahale gerektiren durumda, çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülür.
• Okulda müdahale gerektiren durumlarda ise, bu müdahale ilk yardım sertifikalı öğretmenlerimizin tarafından yapılmaktadır.

kucuk-adimlar-anaokulu-school-bus

Ulaşım ve Güvenlik Hizmetleri

Çocukların ulaşımı, güvenli servis araçları ile sağlanırken, servis görevlileri de onlara yardımcı olur. Çocuklar yolculuk etmenin kurallarını öğrenirken, yeni arkadaşlıkların keyfini çıkarırlar. Öğrencilerimizin güvenliği açısından servis aracının içinde bulundukları sürece emniyet kemerlerinin takılması zorunludur. Servislerimizde güvenlik amaçlı sesli kameralar bulunmaktadır. Ayrıca servislerimizde servis öğretmeni bulunmaktadır.
Okul girişleri ve çevresi güvenlik kamerası ile donatılmıştır.