Çocuğunuzun-öğrenimini-evde-desteklemek-için-ipuçları-7

Çocuğunuzun öğrenimini evde desteklemek için ipuçları

Çocuğunuzun öğrenimini evde desteklemek için ipuçları; Eğitim ve öğretimin birincil sorumluluğu okula ait olmakla birlikte etkili bir şekilde öğrenmeyi desteklemede ebeveynler de çok önemli bir rol oynamaktadırlar. Ebeveynler olarak çocuğunuzun öğrenimini desteklemek için şunlara dikkat edebilirsiniz:
Cocugunuzun ogrenimini evde desteklemek icin ipuclari 5

Beraber Öğrenin

 Çocuğunuzun öğrenme sürecine dahil olmak, onun kavrama becerisini olumlu açıdan destekleyecektir. Çocuğunuzun okulda öğrendiği programı takip etmek bu noktada oldukça işe yarayacaktır.

Çocuğunuzun-öğrenimini-evde-desteklemek-için-ipuçları

Olumlu Bir Öğrenme Ortamı Oluşturun

 Evde bir öğrenme alanı oluşturmak, çocuğunuzun öğrenme becerisinde büyük bir fark yaratacaktır. Bunu, çocuğunuzun odasında veya evin uygun bir köşesinde, beraber belirlediğiniz bir çalışma alanında, yeterli malzeme ve kaynakları temin ederek sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun-öğrenimini-evde-desteklemek-için-ipuçları-3

Dikkat Dağıtıcıları Sınırlandırın

Evdeki dikkat dağıtıcı unsurları sınırlandırmanız, çocuğunuzun odaklanmasını ve öğrenme becerisini önemli ölçüde iyileştirecektir. Bu noktada, ekran süresini sınırlayabilir, çalışma alanındaki eşyaları azaltabilirsiniz.

Çocuğunuzun-öğrenimini-evde-desteklemek-için-ipuçları-2

Takdir Etmekten Çekinmeyin

  Çocuğunuzun göstermiş olduğu çabaya ve başarılarına övgü sunarak destek olabilirsiniz. Bu, çocuğunuzun öğrenmeye karşı daha istekli olmasını sağlayacaktır.

görsel-sanatlar

Öğrenme Sevgisi Aşılayın

  Çocuğunuzun öğrenmeye dair sevgisini beslemek, öğrenme yolculuğunu destekleyecek ve güçlendirecektir. Bunu sağlayabilmek için çocuğunuzun ilgi alanlarını keşfetmeye meraklı bir tutum sergilemek, çeşitli öğrenme yollarını deneyimlemesini sağlamak işe yarayacaktır.

Çocuğunuzun-öğrenimini-evde-desteklemek-için-ipuçları-4

Kendi Yolunu Bulmasına İzin Verin

  Çocukların hayat yolculuğunu güvenli ve başarılı bir şekilde devam ettirebilmeleri adına öğrendikleri neredeyse aynıdır. Bu noktada, aynı yere varıyor olsalar bile kendi yollarını bulmalarına izin vermek, öğrenme yolculuğunu keyifli bir hale getirecektir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir